Marcin Paweł Lewandowski LLM
Advocaat
Tel: + 31 20 227 0000
Fax: + 31 20 227 0009
e-mail: m.lewandowski@zjpl.eu

Doświadczenie

Marcin jest partnerem zarządzającym kancelarią w Amsterdamie. Rozpoczął studia prawnicze na UMK w Toruniu, a po przeprowadzce do Niderlandów ukończył studia LLM z zakresu prawa niderlandzkiego, międzynarodowego i europejskiego na Uniwersytecie w Tilburgu. Pracował jako pracownik naukowy w katedrze prawa gospodarczego Uniwersytetu w Tilburgu, a także wykładał prawo administracyjne na Uniwersytecie w Tilburgu. Od 2003 roku doradca prawny, od 2008 roku członek niderlandzkiej Izby Adwokackiej w Amsterdamie. Na doświadczenie zawodowe Marcina składa się praca w charakterze prawnika w renomowanej kancelarii międzynarodowej oraz partnera prestiżowej amsterdamskiej kancelarii adwokackiej.

Marcin posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowym doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą o charakterze międzynarodowym. Marcin doradza klientom korporacyjnym (również tym notowanym na giełdzie) jak i indywidualnym podmiotom w zakresie problematyki związanej z transakcjami lub sporami transgranicznymi.

Od lat zajmuje się problematyką transgranicznego świadczenia usług, w szczególności delegowania i użyczania pracowników. Reprezentuje przedsiębiorców w trudnych sprawach z elementami transgranicznym przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi.

Stale współpracuje z Polską Izbą Gospodarczą w Niemczech oraz Stowarzyszeniem Agencji Zatrudnienia a także Korporacją Przedsiębiorców Budowlanych UNI-BUD w Warszawie oraz Ogólnopolską Federacją Przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL.

Jest współzałożycielem i przez wiele lat był członkiem zarządu fundacji Polonus. Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polsko Niderlandzkich. Od 2015 roku jest prezesem Polskiej Izby Handlowej w Niderlandach. Sprawuje funkcję członka zarządu Stowarzyszenia Prawników Polskich w Niderlandach.

 

Specjalizacja

  • prawo spółek, fuzje & przejęcia
  • prawo umów
  • międzynarodowe prawo podatkowe
  • międzynarodowe prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, delegowanie i użyczanie pracowników
  • reprezentacja procesowa przed sądami powszechnymi w spawach cywilnych, przed sądami administracyjnymi oraz arbitrażowymi.

Języki

Polski
Angielski
Holenderski

Publikacje

Dopisek do publikacji

„Schending van het vrije verkeer van diensten door het Koninkrijk der Nederlanden- Klacht namens Poolse ondernemers bij de Europese Commissie en implicaties daarvan”

M. P. Lewandowski AA20050708, 01-09-2005

Sturingsvragen binnen de drinkwatervoorziening in Nederland

Peters, J. A. F.; Raajimakers, M. G. J. C; Lewandowski M. P.; Tilburg: Schoordijk Instituut, 2005

×

Nota prawna

„ZJPL”, „ZJPL International Lawyers” lub „Kancelaria” odnosi się do międzynarodowej aliancji kancelarii prawnych, w skład którego wchodzą ZJPL Znyk, Jaworski, Pietrzyk, Lewandowski sp.p, ZJPL Pietrzyk & Kollegen Rechtsanwälte, ZJPL Lewandowski Advocatenkantoor B.V., z których każda jest oddzielną jednostką organizacyjną świadczącą usługi doradztwa prawnego zgodnie z prawem obowiązującym w danej jurysdykcji.