Richard Johann Pietrzyk
Rechtsanwalt
Oddziały: Düsseldorf Warszawa
Tel: + 49 211 58 58 830
Fax: + 49 211 58 58 83-15
e-mail: r.pietrzyk@zjpl.eu

Doświadczenie

Richard ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie w Kolonii (Universität zu Köln) z wyróżnieniem (Prädikatsexamen). Od 1995 r. adwokat niemiecki (Rechtsanwalt) w Düsseldorfie, od 1998 r. partner w niemieckiej sieciowej kancelarii prawnej, odpowiedzialny m.in. za stworzenie warszawskiego oddziału kancelarii. Od początku 2007 r. założyciel i partner zarządzający kancelarii Pietrzyk & Kollegen w Düsseldorfie, od 2016 r. wchodzącej w skład sojuszu ZJPL International Lawyers.

Ponad dwudziestoletnia praktyka w zakresie doradztwa prawnego związanego z transgraniczną działalnością gospodarczą na rynku niemieckim i polskim oraz reprezentacji polskich przedsiębiorstw przed niemieckimi sądami i organami administracji.

Doradzał przy szeregu transgranicznych przejęć i transakcji nabycia przedsiębiorstw na rynku polskim i niemieckim w różnych branżach, m.in. w branży finansowej, budowlanej, górniczej, produkcji sztucznych tworzyw, w tym w ostatnich kilku latach m.in. przy największych polskich inwestycjach w sektorze automotive w Niemczech.

Autor licznych publikacji poświęconych prawu gospodarczemu, budowlanemu oraz prawu pracy i ubezpieczeń społecznych. Prelegent na wielu konferencjach, warsztatach i seminariach poświęconych transgranicznej działalności gospodarczej i delegowaniu pracowników.

Członek Izby Adwokackiej w Düsseldorfie (Rechtsanwaltskammer Düsseldorf) oraz Izby Adwokackiej w Warszawie, Członek Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej w Niemczech (Polnische Wirstschaftskammer in Deutschland e. V.), Arbiter Stałego Sądu Arbitrażowego przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Warszawie.

 

Specjalizacja

  • Gesellschaftsrecht, Mergers & Acquisitions
  • Baurecht und Anlagenbau
  • Internationales Arbeitsrecht und Sozialversicherungsrecht
  • Prozessvertretung in schiedsgerichtlichen, zivilrechtlichen und verwaltungsrechtlichen Gerichtsverfahren

Języki

Angielski
Niemiecki
×

Nota prawna

„ZJPL”, „ZJPL International Lawyers” lub „Kancelaria” odnosi się do międzynarodowej aliancji kancelarii prawnych, w skład którego wchodzą ZJPL Znyk, Jaworski, Pietrzyk, Lewandowski sp.p, ZJPL Pietrzyk & Kollegen Rechtsanwälte, ZJPL Lewandowski Advocatenkantoor B.V., z których każda jest oddzielną jednostką organizacyjną świadczącą usługi doradztwa prawnego zgodnie z prawem obowiązującym w danej jurysdykcji.